Samtec Inc. TW-10-03-S-S-392-060
Part No.:
TW-10-03-S-S-392-060
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-03-S-S-392-060 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.392" (9.957mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)