Samtec Inc. TW-10-03-S-S-295-078
Part No.:
TW-10-03-S-S-295-078
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-03-S-S-295-078 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.078" (1.981mm)