Samtec Inc. TW-10-03-S-S-240-165
Part No.:
TW-10-03-S-S-240-165
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-03-S-S-240-165 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)