Samtec Inc. TW-10-03-LM-D-245-125
Part No.:
TW-10-03-LM-D-245-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-LM-D-245-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)