Samtec Inc. TW-10-03-L-D-310-090
Part No.:
TW-10-03-L-D-310-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-L-D-310-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)