Samtec Inc. TW-10-03-L-D-230-120
Part No.:
TW-10-03-L-D-230-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-L-D-230-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)