Samtec Inc. TW-10-03-G-D-300-020
Part No.:
TW-10-03-G-D-300-020
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-300-020 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.450mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.020" (0.508mm)