Samtec Inc. TW-10-03-G-D-285-110
Part No.:
TW-10-03-G-D-285-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-285-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)