Samtec Inc. TW-10-03-G-D-250-130
Part No.:
TW-10-03-G-D-250-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-250-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)