Samtec Inc. TW-10-02-L-D-160-110
Part No.:
TW-10-02-L-D-160-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-02-L-D-160-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)