Samtec Inc. TW-10-02-L-D-120-105
Part No.:
TW-10-02-L-D-120-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-02-L-D-120-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)