Samtec Inc. TW-10-02-G-D-145-125
Part No.:
TW-10-02-G-D-145-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-02-G-D-145-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:
0.145" (3.683mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)