Samtec Inc. TW-10-01-G-D-135-130
Part No.:
TW-10-01-G-D-135-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-01-G-D-135-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.058" (1.473mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)