Samtec Inc. TW-09-10-L-D-274-118
Part No.:
TW-09-10-L-D-274-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-10-L-D-274-118 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height:
0.274" (6.960mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)