Samtec Inc. TW-09-10-L-D-245-185
Part No.:
TW-09-10-L-D-245-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-10-L-D-245-185 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.184" (4.674mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)