Samtec Inc. TW-09-08-S-S-550-085
Part No.:
TW-09-08-S-S-550-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 9POS
Shipping
TW-09-08-S-S-550-085 Information
Number of Positions:
9
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)