Samtec Inc. TW-09-08-S-S-545-115
Part No.:
TW-09-08-S-S-545-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 9POS
Shipping
TW-09-08-S-S-545-115 Information
Number of Positions:
9
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height:
0.545" (13.843mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)