Samtec Inc. TW-09-08-L-D-665-090
Part No.:
TW-09-08-L-D-665-090
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-09-08-L-D-665-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.900mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)