Samtec Inc. TW-09-07-G-D-510-120
Part No.:
TW-09-07-G-D-510-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-07-G-D-510-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)