Samtec Inc. TW-09-07-G-D-440-135
Part No.:
TW-09-07-G-D-440-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-07-G-D-440-135 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)