Samtec Inc. TW-09-07-G-D-320-215
Part No.:
TW-09-07-G-D-320-215
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-07-G-D-320-215 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.217" (5.500mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)