Samtec Inc. TW-09-07-G-D-150-050
Part No.:
TW-09-07-G-D-150-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-07-G-D-150-050 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.552" (14.021mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)