Samtec Inc. TW-09-06-S-S-350-110
Part No.:
TW-09-06-S-S-350-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 9POS
Shipping
TW-09-06-S-S-350-110 Information
Number of Positions:
9
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)