Samtec Inc. TW-09-06-LM-D-415-080
Part No.:
TW-09-06-LM-D-415-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-06-LM-D-415-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)