Samtec Inc. TW-09-05-L-D-330-080
Part No.:
TW-09-05-L-D-330-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-05-L-D-330-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.184" (4.674mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)