Samtec Inc. TW-09-05-G-D-416-113
Part No.:
TW-09-05-G-D-416-113
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-05-G-D-416-113 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.416" (10.566mm)
Length - Tail:
0.113" (2.870mm)