Samtec Inc. TW-09-04-L-T-300-150
Part No.:
TW-09-04-L-T-300-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 27POS
Shipping
TW-09-04-L-T-300-150 Information
Number of Positions:
27
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)