Samtec Inc. TW-09-04-L-D-330-100
Part No.:
TW-09-04-L-D-330-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-04-L-D-330-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)