Samtec Inc. TW-09-04-L-D-240-125
Part No.:
TW-09-04-L-D-240-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-04-L-D-240-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)