Samtec Inc. TW-09-04-G-D-120-050
Part No.:
TW-09-04-G-D-120-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-04-G-D-120-050 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)