Samtec Inc. TW-09-03-L-T-285-115
Part No.:
TW-09-03-L-T-285-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 27POS
Shipping
TW-09-03-L-T-285-115 Information
Number of Positions:
27
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)