Samtec Inc. TW-09-03-L-D-315-120
Part No.:
TW-09-03-L-D-315-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-03-L-D-315-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)