Samtec Inc. TW-09-03-L-D-268-100
Part No.:
TW-09-03-L-D-268-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-03-L-D-268-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height:
0.268" (6.800mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)