Samtec Inc. TW-09-03-L-D-195-105
Part No.:
TW-09-03-L-D-195-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-03-L-D-195-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.195" (4.953mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)