Samtec Inc. TW-09-02-T-D-170-SM-018
Part No.:
TW-09-02-T-D-170-SM-018
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-09-02-T-D-170-SM-018 Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)