Samtec Inc. TW-08-12-L-D-840-090
Part No.:
TW-08-12-L-D-840-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-L-D-840-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.840" (21.336mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)