Samtec Inc. TW-08-12-L-D-650-110
Part No.:
TW-08-12-L-D-650-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-L-D-650-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)