Samtec Inc. TW-08-12-L-D-615-155
Part No.:
TW-08-12-L-D-615-155
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-L-D-615-155 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.615" (15.621mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)