Samtec Inc. TW-08-12-G-D-820-153
Part No.:
TW-08-12-G-D-820-153
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-820-153 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.153" (3.886mm)