Samtec Inc. TW-08-12-G-D-750-180
Part No.:
TW-08-12-G-D-750-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-750-180 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)