Samtec Inc. TW-08-12-G-D-710-110
Part No.:
TW-08-12-G-D-710-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-710-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)