Samtec Inc. TW-08-12-G-D-610-150
Part No.:
TW-08-12-G-D-610-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-610-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.500mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)