Samtec Inc. TW-08-12-G-D-591-322
Part No.:
TW-08-12-G-D-591-322
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-591-322 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.197" (5.000mm)
Length - Stack Height:
0.591" (15.000mm)
Length - Tail:
0.322" (8.179mm)