Samtec Inc. TW-08-12-G-D-500-125
Part No.:
TW-08-12-G-D-500-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-500-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.485" (12.319mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)