Samtec Inc. TW-08-12-G-D-334-240
Part No.:
TW-08-12-G-D-334-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-12-G-D-334-240 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.536" (13.614mm)
Length - Stack Height:
0.334" (8.484mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)