Samtec Inc. TW-08-11-SM-D-140-095
Part No.:
TW-08-11-SM-D-140-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-11-SM-D-140-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)