Samtec Inc. TW-08-11-G-D-170-075
Part No.:
TW-08-11-G-D-170-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-11-G-D-170-075 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)