Samtec Inc. TW-08-11-G-D-155-125
Part No.:
TW-08-11-G-D-155-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-11-G-D-155-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)