Samtec Inc. TW-08-09-S-D-280-007
Part No.:
TW-08-09-S-D-280-007
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-S-D-280-007 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.007" (0.178mm)