Samtec Inc. TW-08-09-L-D-200-SM-A
Part No.:
TW-08-09-L-D-200-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-08-09-L-D-200-SM-A Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating):
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)